Praha - co jste možná nevěděli

I když jsem v Podskalí chodila pár let do svého prvního zaměstnání, nikdy mě nenapadlo si blíže prohlédnout sochy na různých nárožích či budovách v okolí. Pokud jsem už zahlédla sochu nějakého muže, spojila jsem si to s tím, že socha je asi budovatelská ...

Poslanecká sněmovna je dolní komora Parlamentu České republiky. Má 200 poslanců volených na 4 roky podle poměrného systému s 5 % klauzulí. Vznikla k 1. lednu 1993 transformací z dosavadní České národní rady.

Pražské póly jsou nejvzdálenější body území Prahy ve směru jednotlivých světových stran a jsou určeny hranicí mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem.

Zbraslav

21.09.2022

Zbraslavský klášter (Aula Regia) byl cisterciácký klášter na území dnešní pražské čtvrti Zbraslav založený králem Václavem II. nedaleko soutoku řek Vltavy a Berounky. Po zrušení kláštera a přestavbě bývá objekt označován také jako zámek Zbraslav nebo Zbraslavský zámek.

Senát Parlamentu ČR sídlí na Malé Straně ve třech historických palácích: Valdštejnském, Kolovratském a Malém Fürstenberském.