Až na dno ...

Propast Macocha je nejznámější propast v oblasti Moravského krasu a součást komplexu Punkevních jeskyní. Hloubka suché části propasti je 138,4 metrů, na jejím dně se nachází Horní macošské jezírko (hloubka 11 metrů) a Dolní macošské jezírko (hloubka min. 50 metrů).

Václav Husa - poslední vorař neboli plavec, který plul s prameny po Lužnici, Vltavě či Otavě, žil v posledních letech v domově důchodců v Bechyni, zemřel v nedožitých 91 letech dne 26. července 2021. Narodil se v roce 1930. Je chodící encyklopedií voroplavby v Čechách. Sám je čtvrtou generací vorařů. Pradědeček byl dokonce faktorem. To byl...

Vodní nádrž Orlík je součást Vltavské kaskády v jižních a středních Čechách. Byla vybudována v letech 1954 - 1961 a přehradila tok řeky Vltavy u Solenice na Příbramsku. Nese jméno zámku Orlík, který kdysi vystupoval na skále nad hlubokým údolím Vltavy a dnes se nachází jen pár metrů nad hladinou přehradního jezera.

Podolsko je vesnice, která se nachází asi 2,5 km na západ od Podolí v okrese Písek. V roce 2011 zde žilo 27 obyvatel. První písemná zmínka o vesnici pochází z roku 1477. Pamětihodností je Podolský most.

Jedeme do Hranic na Moravě. Necháváme si dostatečnou časovou rezervu kvůli nepředvídatelné dopravní situaci na D1. Naše prozíravost se vyplácí - za Brnem nás čeká téměř hodinové (nekonečné) čekání v koloně. Konečně míjíme velkou dopravní nehodu s rozházenými kamiony i osobáky na několika místech ... Pokračujeme na místo - ulice Kpt. Jaroše,...