Peklo - Čertovina

20.08.2022

Peklo - světový unikát nejen v České republice, ale i v Evropě leží v obci Čertovina nedaleko Hlinska v okrese Chrudim. 

Výjimečná stavba sahá až do hloubky 12 metrů pod zem, kde jsou stovky metrů chodeb a jeskyní, k nebesům pak míří osmi metry. Stavba připomíná obří převrácenou loď o délce 65 metrů a šířce 14 metrů. 

Váže se k ní legenda, která praví, že v roce 666 se plavili čerti na pekelném korábu a pátrali po hříšných duších. Jedné noci je však zastihla ukrutná bouře a celý koráb převrátila dnem vzhůru. Lucifer vzal své ohromné vidle, zapíchl je přímo před příď převrženého korábu a pronesl: "Peklo nikdy nebude mířit k nebesům!". Přikázal všem chlupáčům kutat a kopat, až si vykopali svoje Peklo. A hříšné duše na pozemském světě, které se nebály poblíž usídlit, nazvali toto místo Čertovina. 

V útrobách stavby nalezneme mimo zmiňovaného podzemního labyrintu i restauraci s kapacitou 200 míst a přilehlou terasou, Luciferovo doupě, prodejnu suvenýrů, hernu, vinárnu, v létě dětské hřiště se skákacími atrakcemi. 

Je zde možnost ubytování v novém hotelu Kocourkov - kde jsou naprosto unikátní tématické pokoje, dále v apartmánech, chaloupce pod peklem, mobilheimech, nebo přímo v Luciferově doupěti. 

Každý pátek probíhají velice oblíbené večery obžerství, aneb jeden ze smrtelných hříchů v praxi.